کتاب های آزمون نظام مهندسی انتشارات نوآور

۹ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

محمد رضا نصیرنیا
فروشگاهی برای مهندسین و داوطلبان آزمون نظام مهندسی

فروشگاهی برای مهندسین و داوطلبان آزمون نظام مهندسی

شاید برای شما هم خسته کننده باشد که در خیابان شلوغ و پر سر و صدای انقلاب بعد از یک روز پرکار از کلاس دانشگاه بیرون آمده و به سمت فروشگاه هایی بروید که در زمینه کتاب های نظام مهندسی فعالیت می کنند تا کتاب مورد نظر خودتان را برای مطالعه و شرکت در آزمون نظام مهندسی جستجو و خریداری بکنید.

ما هم به شما حق می دهیم که این روش برای شما اذیت کننده است و این روزها به لطف حضور اینترنت دیگر کمتر کسی پیدا می شود که از منزل خود خارج شده و بیرون از خانه برای خرید کتاب و یا فایل جزوات وقت زیادی را از دست بدهد.

افراد با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانند به بسیاری از منابع، فروشگاه و سایت هایی دسترسی پیدا کنند که در زمینه مورد نظر می تواند به آنها کمک کرده و نیازهایشان را پاسخ دهد.

شاید شما در رشته های معماری، عمران، تاسیسات، شهرسازی و سایر رشته هایی که هر یک در نظام مهندسی حائز اهمیت هستند در حال تحصیل هستید و این موضوع می تواند برای شما بسیار نگران کننده باشد که بعد از اتمام تحصیلات چگونه می توان به منابع آزمون نظام مهندسی دسترسی پیدا کنید؟ تا بتوانید با خیال آسوده از پس آزمون دشوار نظام مهندسی بر بیایید!!

و شاید هم تحصیلاتتان را به پایان رسانده اید و به دنبال فعالیت در رشته مرتبطتان هستید که نیاز به تاییده های خاصی از سوی دفتر ملی مقررات و سازمان نظام مهندسی دارید پس باید شروع به گشت و گذار کنید تا بتوانید کتاب ها و منابع معتبر و مرتبط را در این حوزه بیابید و در آزمون مربوطه شرکت کرده و به دنبال آن نتایج خوبی را شاهد باشید.

 

پاسخ به تمامی سوالات را می توانید در سایت انتشارات نوآور به آدرس http://noavarpub.com/ بیابید، انتشارات نوآور چندین سال است که در زمینه تالیف و چاپ کتاب های آزمون نظام مهندسی فعالیت می کند و یکی از برجسته ترین انتشارات تخصصی در زمینه نظام مهندسی در کشور است.

با مراجعه به سایت انتشارات نوآور می توانید با استفاده از سیستم چت آنلاین که در سایت تعبیه شده است با کارشناسان و مشاوران آزمون های نظام مهندسی در مورد رشته تحصیلی خود، قوانین و تغییرات سازمان صحبت کرده و مشورت های لازم جهت موفقیت در آزمون نظام مهندسی را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که تمامی مشاوره هایی که در سایت نوآور ارائه می شوند به صورت رایگان بوده و شما به راحتی و بدون استرس می توانید از حضور کارشناسان نهایت استفاده را ببرید.

انتشارات نوآور که یکی از بزرگترین مراکز تالیف و چاپ کتب نظام مهندسی در کشور است بر روی کتاب های کلیدواژه نیز فعالیت بسزایی داشته و با استفاده از برترین اساتید که مورد تایید سازمان نظام مهندسی هستند این کتاب ها را به چاپ رسانده و در دسترس دانشجویان قرار داده اند.

این انتشارات به صورت فعال هر ساله در نمایشگاه های کتاب تهران حضور یافته و با ارائه برترین کتاب ها از برترین اساتید کشوری در رشته های تخصصی گام موثری در جهت ارتقاء سطح علمی کشور برداشته اند.

در سایت انتشارات نوآور دسته بندی بسیار جالبی برای افرادی که تازه به این سایت وارد می شوند قرار داده شده است که با مراجعه به لینک کتاب های آزمون نظام مهندسی می توانید دسته بندی مورد نظر خود را انتخاب کرده و وارد فروشگاه نوآور شده و محصول مورد نظر خود را خریداری می نمایید.


http://aysam.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رضا نصیرنیا
محمد رضا نصیرنیا
علائم ایمنی ساختمان

علائم ایمنی ساختمان


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رضا نصیرنیا
محمد رضا نصیرنیا
پیش آمدی در ساختمان بنایی

پیش آمدی در ساختمان بنایی

در ساختمان بنایی محصور باکلاف حداکثر طول پیش‌آمدگی سه طرف باز 120سانتیمتر و پیش‌آمدگی دو طرف باز 150سانتیمتر می‌باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رضا نصیرنیا

حداقل ارتفاع نرده در سطوح افقی و سطوح شیبدار

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رضا نصیرنیا

پلان تیپ طبقات

پلان تیپ طبقات

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رضا نصیرنیا

مراحل ترسیم بام شیبدار

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رضا نصیرنیا

تغییرات مباحث مقررات ملی ساختمان در آزمون بعدی

مبحث چهاردهم


✳️در جلسه شماره 40 شورای تدوین مقررات ملی ساختمان مورخ 96/03/24، پیش‌نویس نهایی ویرایش سوم مبحث چهاردهم مقررات ملی ساختمان «تأسیسات مکانیکی» بررسی و تأیید گردید و جهت طی مراحل قانونی تصویب و ابلاغ مقررات به وزارت راه و شهرسازی ارسال خواهد شد.


مبحث بیست و دوم


✳️کمیته تخصصی مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان (مراقبت و نگهداری از ساختمان ها) پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و با در نظر گرفتن نظرات و بازخورد های واصله، بخش «نظامات اداری» پیش نویس غیرقابل استناد ویرایش دوم این مبحث را تا 96/06/01 تهیه نموده است.


مبحث پنجم


✳️در جلسه شماره 41 شورای تدوین مقررات ملی ساختمان مورخ 96/4/21، پیش‌نویس نهایی ویرایش پنجم مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان «مصالح و فرآورده‌های ساختمانی» بررسی و تأیید گردید و جهت طی مراحل قانونی تصویب و ابلاغ مقررات به وزارت راه و شهرسازی ارسال خواهد شد.


مبحث بیستم


✳️در جلسه شماره 41 شورای تدوین مقررات ملی ساختمان مورخ 96/4/21، پیش‌نویس نهایی ویرایش دوم مبحث بیستم مقررات ملی ساختمان «علائم و تابلوها» بررسی و تأیید گردید و جهت طی مراحل قانونی تصویب و ابلاغ مقررات به وزارت راه و شهرسازی ارسال خواهد شد.


مبحث چهارم


✳️کمیته تخصصی مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان (الزامات عمومی ساختمان) پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و با در نظر گرفتن نظرات و بازخوردهای جامعه حرفه‌ای در خصوص ویرایش فعلی مبحث چهارم، پیش‌نویس ویرایش سوم این مبحث را تا 96/07/01 تهیه نموده است.


مبحث شانزدهم(چاپ شد)


✳️چهارمین ویرایش مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان با عنوان «تأسیسات بهداشتی» (ویرایش 1396) در تاریخ 96/04/25 ابلاغ گردید.


مبحث هجدهم(چاپ شد)


✳️سومین ویرایش مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان با عنوان «عایق بندی و تنظیم صدا» (ویرایش 1396) در تاریخ 96/05/04 ابلاغ 

گردید 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رضا نصیرنیا

آزمون کارشناس رسمی۹۶

به طور کلی، آزمون کارشناس رسمی در سه حالت و بصورت آزمون های مجزا برگزار می شود:


 1- آزمون کارشناسان رسمی دادگستری که زیر نظر کانون کارشناسان دادگستری می باشد.


 2- ماده 187 که همان آزمون کارشناسان قوه قضاییه است و زیر نظر قوه قضاییه می باشد.


3- ماده 27 که همان آزمون کارشناسان رسمی نظام مهندسی است و زیر نظر قوه مجریه می باشد.


در ابتدا فقط جذب کارشناس از طریق کانون کارشناسان انجام می گرفت. بعدا به خاطر کندی روند جذب کارشناس و یکسری ملاحظات دیگر، قوه قضاییه وارد کار شد و اقدام به جذب کارشناس نمود و همچنین به موازات قوه قضاییه، نظام مهندسی هم در این خصوص اقدام به جذب کارشناس نمود. ارجاع کار به کارشناسان نظام مهندسی از طریق سامانه نظام مهندسی صورت می پذیرد که در حال حاضر حدود 500 کارشناس در این سازمان وجود دارند ولی ارجاع کاری خاصی به آنها انجام نمی شود و سازمان در این زمینه فعالیت خاصی ندارد.


سیستم ارجاع کار به کارشناسان قوه قضاییه به دو صورت وجود دارد. یا قاضی به صورت مستقیم با توجه به کتابچه ای که از کلیه کارشناسان در اختیار دارد کار را ارجاع میدهد یا خود کارشناس از طریق روابطی که دارد پروژه را بدست می آورد.


آخرین آزمون کانون کارشناسان رسمی دادگستری در سال 1395 و آزمون قوه قضاییه سال 1393 و آزمون ماده27 سال 1390 برگزار شد و دوره بعدی قوه قضاییه و ماده27 احتمالا در سال 1396 برگزار می شود.


معمولا به صورت میانگین 60 تا 50 سوال در آزمون میاید و ترجیحا جهت اطمینان خاطر بهتر است 70 درصد نمره آزمون را کسب نمایید تا به مرحله گزینش راه یابید.(البته داوطلبان میتوانند با پاسخگویی به بیش از 50 درصد سوالات نیز امیدی جهت قبولی داشته باشند که این موارد با توجه به رقابتی بودن آزمون متغیر است).


آزمون بصورت جزوه بسته می باشد.


منبع: http://noavarpub.com/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رضا نصیرنیا
محمد رضا نصیرنیا
معرفی انتشارات نوآور

معرفی انتشارات نوآور

انتشارات نوآور در زمینه کتاب های آزمون نظام مهندسی، کلیدواژه و تاسیسات فعالیت می نماید. 

وب سایت اصلی و فروشگاه کتاب آزمون های نظام مهندسی: http://noavarpub.com 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محمد رضا نصیرنیا